Перепланування квартири: узаконення самовільної забудови

узаконення перепланування

Зміна планування об’єкта нерухомості завжди краще спочатку обговорити з фахівцем. Але на практиці ситуація така, що велика кількість власників житлової та комерційної невидимості вирішують проводити будівельні роботи без дозволу, або розраховують, що узаконять все пізніше.

Щоб узаконити нове планування може знадобитися більше часу, ніж Ви очікували, і Харків в цьому плані не виняток. Тому багато хто вважає, що простіше спочатку здійснити всі будівельні дії і тільки потім реєструвати зміни. Але не варто забувати про те, що незаконне перепланування або реконструкція без оформленого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність і мінімальний штраф від 8500,00 грн. Нижче ми зупинимося на першій-ліпшій нагоді оформлення документів як на побудовані, так і плановані до будівництва об’єкти.

У тому випадку, якщо Ви вже зробили перепланування квартири або реконструкцію будинку, не впадайте у відчай. Фахівці нашої компанії, спираючись на багаторічний досвід, допоможуть Вам законним чином отримати всі необхідні дозвільні документи та зареєструвати Право власності на вироблені зміни в плануванні.

Оформлення перепланування квартири, реконструкція будинку

Легалізація реєстрація перепланування квартири або будинку необхідна для того, щоб документи не нерухоме майно відповідали дійсності. Зміна місця розташування або знесення перегородок усередині приміщення може вплинути на значення житлової та підсобної площі квартири або будинку, через що і виникає невідповідність. Це відноситься і до всіляких прибудов до будинку, або балкона на першому поверсі, будівництва сараїв / гаражів без оформлення будь-яких документів. Якщо перепланування або реконструкція не оформлені, то укладати угоди, предметом яких є така нерухомість, заборонено.

Про те, що перепланування в квартирі або житловому будинку не оформлена можна дізнатися, замовивши технічний паспорт на об’єкт. У техпаспорті буде відмітка про те, що будівельні дії не узаконені. Також, якщо ціна на будівлю або приміщення порівняно невелика і відсутній техпаспорт, то слід побоюватися прихованих сюрпризів в майбутньому.

Крім замовлення техпаспорта, є можливість приїхати до нас в офіс і отримати безкоштовну юридичну консультацію. Юридична консультація включає в себе обробку Ваших документів і відповіді на ключове питання, наскільки законна перепланування квартири або реконструкція Вашого будинку. Фахівці запропонують Вам законні варіанти оформлення документів на Ваші зміни. В окремих випадках необхідний виїзд фахівця безпосередньо на об’єкт нерухомості. Вартість консультації з виїздом на об’єкт становить 100-200 грн. Без виїзду, юридична консультація безкоштовна.

Оформлення та узаконення перепланування квартири включає в себе кілька етапів. За правилами спочатку необхідно оформити дозвіл на проведення будівельних робіт, далі об’єкт підлягає введенню в експлуатацію. Власники, які оформили належним чином реконструкцію, в кінцевому підсумку реєструють документи на право власності з новими характеристиками квартири або будинку, які виникли згодом проведення будівництва і отримують Витяг з реєстру прав на нерухоме майно.

Узаконення перепланування квартири, узаконення реконструкції будинку

Один з найбільш поширених варіантів з узаконення перепланування квартири і реконструкції будинку в тому разі, якщо будівництво вже закінчено, складається з наступних етапів:

 • — Отримання рішення сесії Харківської міської ради на збереження самовільних будівель, якщо це Харків, або селищної ради, якщо нерухомість перебувати в межах Харківської області;
 • — Отримати Технічний висновок про можливість перепланування або реконструкції;
 • — Отримати дозволи від СЕС і служби МНС;
 • — Провести інвентаризацію і отримати Техпаспорт БТІ;
 • — Подати декларацію про закінчення будівельних робіт в ДАБК;
 • — Провести реєстрацію об’єкта нерухомості з новими характеристиками.

Другий не менш поширений варіант узаконення самовільної забудови через суд складається з наступних етапів:

 • — Отримати Висновок про можливість перепланування або реконструкції;
 • — Отримати дозволи від СЕС і служби МНС;
 • — Провести інвентаризацію і отримати Технічний паспорт БТІ зі штампом самоволки;
 • — Отримати рішення суду про визнання права власності на будматеріали з яких складається будинок;
 • — Подати декларацію про закінчення будівельних робіт в ДАБК;
 • — Провести реєстрацію об’єкта нерухомості з новими характеристиками.

У будь-якому випадку, перш ніж поетапно оформляти необхідні документи, бажано проконсультуватися з фахівцем, щоб чітко знати, що обраний спосіб Вам підходить і найголовніше, чи потрібно взагалі проводити процедуру узаконення.

У половині випадків, перепланування не підлягає легалізації. Вони докладно описані в Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації та на них дозвіл не потрібен.

Як оформити дозвіл на реконструкцію в Харкові або узаконити переплановану квартиру, будинок?

Оформити дозвіл на зміну в плануванні, прибудові до будинку або будівництво госпбудівель Вам допоможуть фахівці нашої компанії. Точний порядок дій наших співробітників при реєстрації реконструкції як житлового, так і нежитлового фонду в Харкові і Харківській області допоможе Вам заощадити величезну кількість часу. Далі розглянемо порядок оформлення документів до початку проведення будівельних робіт.

Тільки власник має право вирішувати для себе, оформити всі необхідні дозволи від початку або узаконити все після завершення будівельних робіт. Ми надаємо допомогу в процесі легалізації, тому що одним з провідних напрямків нашої діяльності є оформлення документів на нерухомість в Харкові і області.

Реконструкція будинку фахівцями компанії включає в себе наступні етапи:

 1. Розробка містобудівної розрахунку (при зміні геометричних параметрів).
 2. Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні архітектури та містобудування (при зміні геометричних параметрів).
 3. Розробка проекту.
 4. Укладання договорів на авторський і технічний нагляд.
 5. Подача і реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
 6. Виготовлення технічного паспорта.
 7. Подача і реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
 8. Отримання і реєстрація свідоцтва про право власності в Державній реєстраційній службі.

Оформлення документів на перепланування квартири дещо простіше, ніж на реконструкцію будинку і включає в себе наступні етапи:

 1. Розробка проекту.
 2. Укладання договорів на авторський і технічний нагляд.
 3. Подача і реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
 4. Виготовлення технічного паспорта.
 5. Подача і реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
 6. Отримання і реєстрація свідоцтва про право власності в Державній реєстраційній службі.

терміни:

Від 1 до 1,5 міс.

вартість:

Ціна залежить від виконаної роботи. Кожен випадок індивідуальний, і відповідно чим більше етапів буде включати в себе процес реєстрації (легалізації), тим більше буде ціна послуги. На порядок цін також впливають параметри об’єкта. Багаторічний досвід компанії ФОП Шандрик на ринку оформлення нерухомості дозволяє нам встановлювати прийнятні ціни на послуги з реєстрації.

підсумок:

 • Свідоцтво про право власності
 • Витяг з реєстру прав на нерухоме майно
 • Технічний паспорт на об’єкт нерухомості.

Замовити оформлення документів на такі послуги: Перепланування квартири Харків, реконструкція Харків, документи на будівництво Харків, прибудова балкона, будівля будинку, планування зміна, самобуд Харків, безкоштовна юридична консультація, введення в експлуатацію.