Реєстрація нерухомості та права власності

Реєстрація права власності

Починаючи з 2013 року, реєстрація нерухомості в Україні проходить за новими правилами, знати які просто зобов’язані власники, а також особи, які збираються на законодавчому рівні оформляти власницькі права на нерухоме майно. Підтверджує фактом законного заволодіння об’єктом є офіційне витяг з Реєстру прав власності, а свідоцтво на право власності (Харків ), надруковане на папері, більше не видається. Однак особам, які оформили відповідне право до вступу в силу змін (до 1.01.2013 року) переробляти документи немає необхідності.

Коли потрібна реєстрація відповідного права?

 

Відповідні органи регламентують необхідність звернення до реєстраційної служби такими умовами:

    • Право виникло до 1.01.2013 р, однак не було належним чином зареєстровано у відповідних інстанціях. Наприклад, квартира була куплена в 2011 році, проте реєстрація права власності (Харків ) за будь-якої причини не була проведена.
    • Рішення суду стало приводом до виникнення права.
    • Створюється (будується, реконструюється) новий об’єкт, що вимагає обов’язкового внесення в базу реєстрації.

Де реєструється право власності?

Отримати всю необхідну документацію сьогодні можна шляхом подачі заяви нотаріусу або в центр адміністративних послуг. На додаток до нього знадобиться підготувати набір паперів, мова про які піде нижче.

Ще раз звертаємо Вашу увагу: нотаріус (державний, приватний — на розсуд клієнта) має право реєструвати права на нерухомі об’єкти, засвідчені угодою про перехід прав, що сталася раніше 1.01.2013 р Це означає, що таким чином можлива реєстрація права власності на квартиру ( Харків ), куплену, прийняту в дар, спадщину після зазначеного терміну. При необхідності нотаріально зареєструвати права, отримані за угодою до 1.01.2013, нотаріус першочергово проводить «нову» реєстрацію, після чого засвідчує угоду про перехід прав.

Перелік документів для реєстрації

Щоб оформити право власності відповідно до сучасних, нині діючими нормами законодавства, потрібно зібрати значний набір документів.

      • Паспорт, ідентифікаційний код.
      • Техпаспорт відповідного об’єкта реєстрації.
      • Документ, на підставі якого регламентується реєстрація нерухомості (Харків ) — їм може бути договір купівлі-продажу, дарча, документи про спадкування, судове рішення або інші дозволені законодавством паперу.
      • Довіреність в разі, якщо оформленням документації займається не сам власник, а його довірена особа.
      • Квитанція, що підтверджує оплату держмита в розмірі 119,00 грн за реквізитами, вказаними для здійснення грошового переказу.
      • Квитанція про оплату довідки з Держреєстру на фірмовому бланку, вартістю 120,00 грн.

Прямуючи до уповноваженої особи (нотаріуса), при собі обов’язково необхідно мати оригінали вищевказаних документів (крім квитанцій, одержуваних на місці). Реєстратор перевіряє справжність поданих паперів, на підставі чого приймається рішення про згоду або відмову в легалізації права. Доказом успішного виконання процедури є свідоцтво на право власності — в Харкові і інших регіонах України це витяг з держреєстру прав, віддруковане на аркуші формату А4.

Трохи інакше справа йде з оформленням власницьких прав на землю. Тут діє інший алгоритм, пов’язаний з привласненням кадастрового номера дільниці. Лише після цього може на легальних підставах проводитися реєстрація права власності на землю — ділянку заявленнойплощаді в межах або за межами міста. Щоб дізнатися докладніше про цю процедуру, звертайтеся в компанію ФОП Шандрик — ми допоможемо зареєструвати і відстояти все права!